Dernek Web Siteleri

Derneklerin amaçlarından biri de daha fazla üyeye ulaşmak ve hazırladıkları haber ya da etkinliklerin hızlı bir şekilde üyelerine ulaşmasını sağlamaktır. Günümüzde bu işleri çok kolay, doğru ve hızlı bir şekilde dernek web siteleri sağlamaktadır. Hem de dernek web siteleri sayesinde verilecek haber ve duyurular çok daha ucuza ulaştırılır. Yine çok hızlı ve uygun bir yöntemle dernek siteleri aracılığıyla resim ve video paylaşıp üyelerine görsel şekilde de ulaşabilirler.

Web siteniz de derneğinizin yaptığı tüm faaliyetleri anında duyurabilirsiniz. Bu duyuruların geri planda değil üyelerin kolayca ulaşabilecekleri bir alanda bulunması gerekir. Ayrıca faaliyetlerinizi görsel olarak yani resim ve slaytlarla da çoğaltabilirsiniz. Böylece daha etkileyici olup akılda kalabilecektir. Derneğinize özel web siteniz de kurumsal bilgilerinize yer vermelisiniz. Böylece henüz üye olmayan bir kişi bile hakkınızda bilgi sahibi olabilir. Burada amacınızı, geleceğe yönelik planlarınızı, derneğinize ait basılı olan yayınlarınız gibi bilgileri de eklemelisiniz. Bu bilgilerinizin de sitede görsel olarak etkileyici olması ve istediğiniz zaman değiştirilebilir olması önemlidir. Bütün derneklerin üyeleri ile kurduğu iletişim çok önemlidir. Üyeleriyle iyi ilişkiler kurmalı irtibat halinde olmalıdır.

Bunu en etkili şekilde dernek siteleri aracılığıyla sağlayabilirler. Çünkü insanlar internet aracılığıyla oturduğu yerden birbirleriyle iletişim kurabilmektedir. Yine derneğinize yeni üye yapmak isterseniz veya mevcut bulunan üyelerinize duyuru yapmak isterseniz siteniz aracılığıyla bunu çok rahat gerçekleştirebilirsiniz. Çok daha ucuza yeni üye bulmak için kampanya başlatabilirsiniz. Diğer şekilde yani site olmadan üye bulmak veya üyelere haber duyurmak için dergi, broşür, gazete gibi reklamlara ihtiyacınız olacak haliyle buda daha pahalıya gelecektir. Her alanda olduğu gibi sosyal medya da dernek web siteleri için çok önemlidir.

Sitede yapılan bir paylaşım veya etkinlik sosyal medya aracılığıyla çok fazla kişiye ulaşabilir. Dernek sitenizin sosyal medya aracılığıyla çok daha büyük kitlelere ulaşabilmesi mümkündür. Dernek sitenizin her zaman zengin bir içeriğe sahip olması ve güncel olması gerekir. Aksi durumda eski önemini yitirebilir bu nedenle özellikle güncellik çok önemlidir. Bir diğer önemli konu ise sitenizi kurduğunuz kurumun size her zaman teknik destek sağlayıp sağlayamadığı. Bunu mutlaka öğrenmelisiniz.